Kargılı Hemşerimiz Ahmet Doğan Rusya’da Türkiye’yi Gururla Temsil Etti!


Bu haber 2019-01-11 01:00:33 eklenmiş ve 685 kez görüntülenmiştir.

  Çorum Kargı Pelitçik köylü olan ve İstanbul'da ikamet eden Türkiye Genç Girişimcilik Platformu Başkanı Ahmet Doğan, 1/6 Aralık Tarihleri arasında Rusya Devleti tarafından Moskova şehrinde organize edilen “Uluslararası Gönüllülük Forumu” programına katılarak ülkemizi temsil etti.

 

  Forumda ülkemizi temsil etmenin gururunu yaşayan Ahmet Doğan, “Her ülkenin temsilcisine önceden belirlenmiş iyi işler programı kapsamında görevler verilmişti. 2 Aralık’ ta katılımcılar bazı hayır kurumları, sosyal ve kar amacı gütmeyen organizasyonları ziyaret ettiler: sosyal, hastane, ekolojik, tıbbi ve etkinlik gönüllülük özellikleri hakkında bilgi edindiler ve yardım gerektiğinde herhangi bir yardım sağlayarak Dünya gönüllüsü olmaya bir anlam daha kattılar. Bana da 2. Dünya Savaşı Gazileri anısına, Moskova’da yaptırılan hastane de tedavi olan hastaları ziyaret etme görevi verildi. Benim için çok büyük bir deneyim oldu bu görev. Orada yaşadıklarım, görüştüğüm konuştuğum hastalar ve dünyanın her yerinden edindiğim dostlar, Türk ve Türkiye aşığı olan Ruslar ile tanışmak, Samimi ve misafirperver yaklaşımlarını hissetmek… İnanılmaz bir deneyimdi” dedi.

 

  5 Aralık günü CSKA Arena da (VTB Buz Sarayı) ünlü sanatçıların konserleri ve devlet başkanı Vladimir Putin’in de katılım konuşması ile gala programı gerçekleşti. Her ülkeden gönüllü gençler ile yapılan sempozyumda gençlerin ülkelerinde yaptıkları gönüllülük faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Ahmet Doğan da ülkemizde gönüllü gerçekleştirmiş olduğu Türk Kızılay’ ı kan bağışı projeleri, köy okullarına yardım projeleri, genç girişimcilik programları, madde bağımlılığı ile mücadele çalışmaları ve daha bir çok gönüllü faaliyetleri ile dünyanın her yerinden gelen gönüllülere sunum yapmıştır.

 

    Ahmet Doğan, Türkiye Genç Girişimcilik Platformu Başkanı olarak ülkemizde gençler için, kendisi gibi genç olanlar ile birlikte memleketimizin birçok ücra köşesine, daha önce ulaşılamamış yerlere ulaşmak mottosu ile yardım etmeye, yüz güldürmeye çalışmıştır.

 

Haber: İbrahim EFE  ANADOLU AJANSI (AA) KARGI


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KARGI haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

Gazete Manşetleri

Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Gazi SOFT. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.