Kargı TEMA'dan " Ağaç Kardeşliği Projesi "


Bu haber 2019-03-12 12:21:23 eklenmiş ve 356 kez görüntülenmiştir.

Kargı TEMA'dan " Ağaç Kardeşliği Projesi "


 TEMA Vakfı Kargı İlçe Temsilciliği'nin düzenlediği " Ağaç Kardeşliği Projesi " çerçevesinde Şehit Hasan Bahçevan İlköğretim okulunda öğrencilere dağıtılan karaçam tohumları toprakla buluştu.


 Filizlenen tohumların öğrencilerin bilinçlenmesi ve ağaç dikmenin önemini uygulayıp deneyim kazanmaları amacıyla gerçekleştirilen projede Tema ilçe temsilcisi Recep Aykaç ve Hitit Üniversitesi Kargı Meslek Yüksekokulu Genç Tema başkanı Hamza Yapar ve okul müdürü Fatih Bulut işbirliği ile gerçekleşti.


 Ayrıca eğitim proğramına katılan her bir çocuk adına Çanakkale'de oluşturulacak " Adım Adım Çocuklar Hatıra Ormanları'nda Birer Adet Fidan Dikilip " sertifikaları öğrencilere dağıtıldı.


  Öğrencilerin proje boyunca kullanacakları gözlem kutuları, gözlem defterleri ve afişler de öğrencilere teslim edildi.


  Tema Vakfı, " Ağaç Kardeşliği Projesi " kapsamında uygulanacak doğü eğitim proğramıyla çocukların doğada yaparak, yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, doğayla giderek azalan ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.


  Kargı İlçe Temsilcisi Recep Aykaç; " İlçemizin doğal varlıklarını ve sürdürebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız.Minik Tema, Yavru Tema, Ortaokul Tema, Lise Tema ve Genç Tema gruplarını oluşturarak ilçemizdeki gönüllü sayımızı arttırıp, doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız.Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var.Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz." dedi.


 Aykaç;  2015 yılında başlayan ve Türkiye'nin 7 coğrafi bölgesinde uygulanan " Ağaç Kardeşliği Projesi " kapsamında binlerce çocuğa unutamayacakları birer anı bıraktıklarını ve bu sayede öğrencilerin yoğun ilgi ve katılımıyla gerçekleşen Kargıdaki ilk etkinliğinde öğrencilere ekolojiyi tanımlayabilme ve toprağın önemini fark edebilme becerileri kazandırıldığını belirtti.


Haber: İbrahim EFE  ANADOLU AJANSI (AA) KARGI

 

 

 

 

 

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Berhudar 2019-03-13 13:01:36
Tebrik ederim olmasi gerek
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KARGI haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

Gazete Manşetleri

Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Gazi SOFT. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.