Kargı'da Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı.


Bu haber 2019-04-16 19:12:54 eklenmiş ve 389 kez görüntülenmiştir.


Kargı'da Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı.


  2019 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle din görevlileri arasında yapılacak olan yarışmalardan Kur'an-ı Kerimi yüzünden güzel okuma yarışması Kargı Müftlüğü tarafından yapıldı.


   Kargı ilçesini Çorum'da temsil edecek ismi belirlemek için yapılan yarışmaya; Pelitözü köyü camii imam hatibi Rıdvan Koç, Fatih camii imam hatibi Rüstem Yaman, Köprübaşı köyü camii imam hatibi Abdullah Sezey, Aliefendi camii vekil imam hatibi Emre Eskici ve Bademce köyü Söbseki mahalle camii imam hatibi Şerif Bilgili yarışmacı olarak katıldı.


  Kargı Müftülüğünde düzenlenen ve İlçe Müftü vekili Fatih Kocagöl'ün başkanlığını yaptığı, İmambey camii imam hatibi Mahmut Yakar, Fatih camii müezzin kayyımı Ali Osman Gerim ile İmam Hatip ortaokulu meslek dersleri öğretmeni Kamil Çakır'dan oluşan komisyon üyeleri yarışmacıları titizlikle dinleyerek, notlarını verdiler.


   Kur'an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma yarışmasında Kargı ilçesini Çorum'da temsil etmek üzere, Bademce köyü Söbseki mahalle camii imam hatibi Şerif Bilgili 1. seçildi.


Haber: İbrahim EFE  ANADOLU AJANSI (AA) KARGI

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KARGI haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

Gazete Manşetleri

Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Gazi SOFT. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.