CORONA KARGI
CORONA

KARGI FEN LİSESİ’NDE TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI AÇILDI


Bu haber 2019-05-02 00:17:36 eklenmiş ve 259 kez görüntülenmiştir.
  TÜBİTAK’ın destekleri ile Kargı Fen Lisesi tarafından düzenlenen “4006 TUBİTAK Bilim Fuarı”nın açılışı Kargı Kaymakamı Hasan Taş, Kargı Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç tarafından yapıldı.
 
Kargı Fen Lisesi önünde öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılanan Kargı Kaymakamı Hasan Taş, Kargı Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç ve beraberindeki heyet açılış kurdelesini kesti.

  Bilim Fuarı Sergisi’nde okul müdürü Halil Dağ yaptığı konuşmada, öğrencilerimiz bir kez daha kendilerini ispatlayarak geleceğin mucidi olma yolunda hızla ilerlemeye devam ediyorlar dedi.

 Öğrencilerle bir süre sohbet ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan Kaymakam Taş, başarılı projelerinden dolayı öğretmen ve öğrencileri kutladı.

  Fuarla ilgili veren proje koordinatörü M. Burak Genç ;

   " Atatürk'ün dediği gibi; Gözlerimizi kapayıp, yalnız yaşadığımızı varsamayız.Ülkemizi bir çember içine alıp dünya ile ilgilenmeksizin yaşayamayız.Tersine gelişmiş, uygarlaşmış bir ulus olarak uygarlık alanının üzerinde yaşayacağız.Bu yaşam ancam bilim ve fenle olur.Bilim ve fen nerede ise orada olacağız ve ulusun her bireyinin kafasına koyacağız.Bilim ve fen için bağ ve koşul yoktur.Bizde Kargı fen lisesi öğretmenleri ve öğrencileri olarak bilimi geni her zaman önde tutma gayretinde bulunacağız." dedi.

 Fizik öğretmeni M. Burak Genç danışmanlığını yaptığı fuarda 130 ögrenciyle birlikte 65 tane fizik projesi ortaya koyduklarını belirterek, " Hem dünyaya ve insanlığa mal olmuş fizik bilim insanlarını tanıtırken hemde fiziği genç nesillere anlatmaya çalıştığımız fizik fuarını gerçekleştirdik.Bundan sonraki senelerde de aynı kararlılıkla bilimi ve feni geliştirmeye ve ilerletmeye tüm gücümüzle devam edeceğiz" dedi.

Haber: İbrahim EFE  ANADOLU AJANSI (AA) KARGI
 
 
 
 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KARGI haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

Gazete Manşetleri

Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Gazi SOFT. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.