Kargı'da Askere Yangına Müdahale Eğitimi Verildi.


Bu haber 2019-06-23 20:53:41 eklenmiş ve 351 kez görüntülenmiştir.


  Kargı Orman İşletme Müdürlüğü, orman yangınlarıyla daha etkin bir şekilde mücadele etmek amacıyla askerlere eğitim verdi.


  Orman yangınlarının söndürülmesinde orman teşkilatına yardımcı olan kuruluşların başında askeri birlikler geliyor.

 

  Birliklerdeki askerlerin eğitimleri ise yangınla mücadele konusunda önem arz ettiği için Kargı Orman İşletme Müdür yardımcısı Bülent Kayadibi tarafından Kargı Jandarma Komutanlığı ve Hacıhamza Jandarma Komutanlığına bağlı askeri personellere yangın eğitimi verildi.

 

   Müdür Yardımcısı Bülent Kayadibi'nin sunumuyla düzenlenen yangın eğitimine; Kargı Jandarma Komutanı J. Teğ. Sedat Özmen ve askeri personeller katıldı.

 

   Eğitimler sırasında askerlere, orman yangını türleri, mücadele yöntemleri, orman yangınlarında sevk ve idare, yangında kullanılan araç ve gereçler ile bu araçların nasıl kullanılacağı konularında bilgi verildi. 


    Müdür Kayadibi verdiği eğitimde, yangınla mücadelede can güvenliğinin her şeyden önce geldiğini, hiçbir şeyin insan hayatından daha değerli olmadığını vurguladı. Yangın söndürme işinin ciddiyetine ve hata götürmeyeceğine dikkati çeken Kayadibi, yangın söndürmede görev alacak herkesin eğitimine çok önem verdiklerini söyledi. 

  Kayadibi, yaz aylarında yangınların daha çok arttığını belirterek, yangın söndürme çalışmalarına katılacak tüm herkesin yangın eğitimi alması gerektiğini sözlerinde vurguladı.

 

Haber: İbrahim EFE  ANADOLU AJANSI (AA) KARGI

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KARGI haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

Gazete Manşetleri

Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Gazi SOFT. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.