Kargı Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç'in 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı


Bu haber 2019-09-11 18:47:04 eklenmiş ve 451 kez görüntülenmiştir.


Kargı Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç'in 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı.


  2019-2020 Eğitim- Öğretim Yılının ilk haftası Kargı ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

  Kargı Cumhuriyet YBO'da düzenlenen etkinliği katılarak günün anlam ve önemini belirten Kargı Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç konuşmasında; bu öğretim yılında ilçede 9 okul 2 kurumda toplam 117 idareci ve öğretmen ile 1560 öğrenci bulunmakta olduğunu, derslik ve öğretmen başına ortalama 17 öğrenci düştüğünü belirterek, 2019 - 2020 Eğitim Öğretim yılının başladığı günden 19 Haziran 2020  tarihine kadar sürecek maratonun öncelikle ilçeye ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.


 Genç sözlerine şöyle devam etti. " 2019 - 2020 öğretim yılında okullarımızın eğitim-öğretime hazırlanmasında emeği geçen başta okul idarecilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.Bu yıl ilk kez ara tatili bulunan çalışma takvimi uygulanacak olup, buna göre öğrencilerimiz Kasım ve Nisan aylarında birer hafta ara tatili yapacaklardır.


 Ara tatillerinde öğrencilerimiz okullarımızca belirlenen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılacaklardır.Öğretmenler ise okullarında hizmet içi eğitimlerini tamamlayacaklardır.Okullarımızda bu sene ilk defa uygulanacak bir değişiklik ise kantin ve kooperatiflerde okul gıdası uygulamasıdır.Doymuş yağ şeker ve tuz içerikleri bakımından belirli kriterlere uygun yiyecek ve içeceklerin ambalajlarına " Okul Gıdası " logosu basılacaktır.


  Okullarımıza çevre yerleşim birimlerinden 13 araçla 245 öğrencimiz taşınmakta olup aynı zamanda bu öğrencilerimize sıcak yemek verilecektir.


  2019-2020 Eğitim Öğretim yılında tüm eğitim paydaşlarımıza sağlıklı ve başarılı bir yıl dilerken, rahatsızlığı nedeniyle aramızda bulunamayan öğrenci ve öğretmenlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletirken tüm Şehit öğretmenlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum." dedi.

 

Haber : İbrahim EFE  ANADOLU AJANSI (AA) KARGI


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KARGI haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

Gazete Manşetleri

Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Gazi SOFT. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.