CORONA KARGI
CORONA

Bölge Müdürü Halil Oflu Kargı'da Tensil Sahasını Kontrol Etti.


Bu haber 2019-10-14 20:30:51 eklenmiş ve 169 kez görüntülenmiştir.


Bölge Müdürü Halil Oflu Kargı'da Tensil Sahasını Kontrol Etti.

 

 Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu beraberinde Bölge Müdür Yardımcıları Mehmet Şakir Güneri, Engin Keleş Silvikültür Şube Müdürü Hayati Ergüden ile gerçekleştirdiği Kargı Orman İşletme Müdürlüğü ziyaretinde tensil sahalarının son durumları hakkında bilgi alarak sahada incelemelerde bulundu.

 

Kargı Orman İşletme Müdürü Mustafa Bayraktar tarafından karşılanan Bölge Müdürü Halil Oflu İşletme Şeflerinin de katılımıyla Hacıveli Şefliği 33. Bölme’de yapılan Karaçam Tabii Tensil çalışmalarını yerinde inceledi.

 

  Hacıveli Şefi Bayram Akkaş tarafından sahada yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Müdür Oflu” Tabii gençleştirme çalışmalarında, saha da uygun kapalılıkta tohum ağacı bırakılacak şekilde üretim çalışmalarına hız verilerek bir an evvel sahadan çıkılmalıdır. Sahada tekniğine uygun toprak işlemesi yapılmalı, yöre şartları da dikkate alınarak tohum dökümünden yani 15 Kasımdan önce tensil bölmesinden çıkılmasına dikkat edilmelidir. Sahanın ihatası yapılarak tohum takviyesi ve stoklar için mutlaka kozalak toplatılmalıdır. Çalışmalarımızda ormanlarımızın genç ve sağlıklı gelişmesine yeni nesil fidanların oluşarak ormanlarımızın sürdürülebilir olmasına dikkat edeceğiz. Bütün faaliyetlerimiz bir plan ve program dahilinde olmalı, ormancılık çalışmalarımız zamanında ve tekniğine uygun yapılmalıdır.Planlı ve uygun şartlarda yapılan çalışmalar bizleri başarıya ulaştıracaktır.” dedi.

 

  Saha incelemesinin ardından İşletme Müdürlüğü sosyal tesislerinde şeflerinde katılımıyla toplantı düzenleyen Müdür Oflu, talimatlarını aktararak ziyaret ve inlemelerini, tamamladı.

 

 

 

 


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KARGI haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

Gazete Manşetleri

Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Gazi SOFT. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.