Kargı Panayırı Yağlı Güreşleri Kırkpınar’ı Aratmadı.


Bu haber 2019-11-04 01:34:21 eklenmiş ve 350 kez görüntülenmiştir.

Kargı Panayırı Yağlı Güreşleri  Kırkpınar’ı Aratmadı

İlçede Kırkpınar Havası Esti.

 
  Geleneksel Asırlık Kargı Panayırı çerçevesinde düzenlenen yağlı güreşler, seyircilere heyecan dolu anlar yaşattı.

  Kırkpınar pehlivanlarının katıldığı, Kargı panayırı yağlı güreşlerine binlerce kişi geldi.
  
  Kargı ilçesi çayır mevkiinde düzenlenen, minik 1, minik 2, teşvik 1, teşvik 2, tozkoparan, ayak, deste küçük boy, deste orta boy, küçük orta küçük boy, küçük orta büyük boy, büyük orta, başaltı boy, baş kategorilerinden oluşan, Kargı Kaymakamı Hasan Taş ve Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen’in ev sahipliği yaptığı  yağlı güreşlere; 

 

    22. Dönem Çorum Ak Parti Milletvekili Ali Yüksel Kavuştu, Ak Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Ak Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatçı, eski Çorum Milletvekili Adnan Türkoğlu, Osmancık Belediye Başkanı Ahmet Gelgör, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İspir, Kargı Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ağaçhanlı, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, muhtarlar,Dernek başkanları, kurum müdürleri,daire amirleri ve binlerce kişi katıldı.

 2019-2020 YILI KARGI PANAYIRI AĞASI HÜSEYİN TOPÇU

  Kargı panayırı güreş ağası seçimi ise heyecanlı geçti.Çok sayıda kişinin talip olduğu ağalık ihalesini, Çobankaya muhtarı ve işadamı Hüseyin Topçu 63 bin liraya alarak, 2019-2020  Yılı Geleneksel Asırlık Kargı Panayırının üçüncü kez Güreş  Ağası oldu.

2019 YILI KOÇ AĞASI AHMET UĞRAŞKAN OLDU

   Kargı panayırı güreşlerinde yapılan koç ağalığını bu yıl 5 bin lira vererek üçüncü kez Kargı Çiftci Malları Koruma Başkanı Ahmet Uğraşkan aldı.

 

RECEP KARA  BAŞPEHLİVAN OLDU

  Başpehlivanlık güreşleri ise seyirciler tarafından heyecanla izlendi.Kıyasıya bir güreşin ardından,Recep Kara 1. olarak Başpehlivan unvanını alırken, Ali Gürbüz 2., Ünal Kahraman ve Hamza Köseoğlu 3. oldular.

 

Haberin Fotoğraflarına ve Videosuna  Kargı Havadis Facebook Sayfa ve Grubundan ve Kargı Belediyesi Facebook Sayfa ve Grubundan Ulaşabilirsiniz          

 

Haber ve Fotoğraflar : İbrahim EFE  Anadolu Ajansı  (AA) KARGI


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KARGI haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

Gazete Manşetleri

Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Gazi SOFT. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.