KARGI HAVADİS
Giriş Tarihi : 01-01-1970 02:00

Kargı Belediye Başkanlığına Mustafa Başpınar Seçildi.

Kargı Belediye Başkanı Mustafa Başpınar

Kargı Belediye Başkanlığına Mustafa Başpınar  Seçildi.

 

 

 

 

Kargı Belediye Başkanlığı seçimi kıyasıya geçti.

 

 

 Bugün saat 14.00 de Kargı Belediye toplantı salonunda Kargı Belediye Başkanlığı seçimi için toplanıldı.Toplantıyı Belediye Başkanı Eczacı Yaşar Sarı açtı.

 

    Toplantıya Ak Parti Meclis üyesi ve Belediye Başkanı Eczacı Yaşar Sarı Başkanlığında ,Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri; Mustafa Döğen,Yaşar Pirinç,Hasan Üzgen ,Mustafa Başpınar,Fahri Özdemir,Chp Meclis üyeleri ;Hamit Dereli,Mehmet Mutluay ve Bağımsız Meclis Üyesi Mustafa Erikçi katıldı.Toplantı halka açık yapıldı.Toplantıda dilek ve temenniler görüşülüp ardından seçime geçildi.Daha önce adaylığı belirtilen Ak Parti Meclis üyesi Fahri Özdemir ve Ak Parti Meclis Üyesi Mustafa Başpınar’ın seçim esnasında adaylıkları belirtilmeyerek,Başkan Eczacı Yaşar Sarı “oy kullanan herkes dilediği ismi yazabilir”dedi.

 

 

     Meclis üyeleri teker teker oyunu kullandıktan sonra sonuç açıklandı.4 oy Fahri Özdemir,4 oy Mustafa Başpınar ve 1 oy Hamit Dereli aldı.Sonucun ardından Başkan Eczacı Yaşar Sarı 1.turu kapatarak 2.turu başlattı.

 

İkinci turda 4 oy Fahri Özdemir,4 oy Mustafa Başpınar ve 1 oy Mehmet Mutluay aldı.İkinci turda da Belediye Başkanı seçilemedi.Başkan Eczacı Yaşar oturuma 10 dakika ara vermek istedi Chp Meclis üyeleri ve Bağımsız meclis üyesi karşı çıktı oy çokluğu ile oturuma ara verildi.

 

Oturum arasında gerginlik yaşandı.Fahri Özdemir adaylıktan çekildiğini açıkladı.

 

     Üçüncü oturum açıldı.Seçimden önce tekrar gerginlik yaşandı Başkan Eczacı Yaşar ortamı sakinleştirdi.Üçüncü oturumda ise 5 oy Mustafa Başpınar,4 oy Yaşar Sarı aldı.

 

Üçüncü oturumun sonucu ile Ak Parti Meclis üyesi Mustafa Başpınar Kargı Belediye Başkanı seçildi.Ardından kürsüye çıkan Başpınar,herkese teşekkür etti.

 

Haber ve Fotoğraflar :  İbrahim EFE - Ali Hasan AYSEVER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA