Osmancık’ın Kentsel Dönüşüm Projesi İhalesi Tamamlandı


Bu haber 2014-12-27 00:10:12 eklenmiş ve 2591 kez görüntülenmiştir.
Osmancık'ın Kentsel Dönüşüm Projesi Tamamlandı

   Osmancık'ta riskli ilan edilen 160 hektarlık alanda kentsel dönüşüm yapılacak. Başkan Karataş ile yüklenici firma arasında sözleşme imzalandı. Kentsel dönüşüm çalışmaları resmen başladı.

 

   Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, yaptığı açıklamada, 160 hektarlık alanda kentsel dönüşüm yapılması için yeni imar planı ve kentsel dönüşüm projesi hazırlanmasına yönelik ihale sürecinin tamamlandığını ve yer tesliminin yapıldığını söyledi.


   Kentsel dönüşüm yapılacak riskli alanın 10 mahalleyi kapsadığını belirten Karataş "Osmancık çok eski bir yerleşim yeri. Burada şehirleşme imar uygulamaları yaygınlaşmadan çok önce başlamış. Düzenli imar planı olmadığından zamanla düzensiz bir yapılaşma oluşmuş. Bugün şehrin merkezini oluşturan bölgelerdeki yapılar çoğunlukla mühendislik hizmeti alınmadan inşa edilmiş, yeterli alt yapısı olmayan güvensiz binalardan oluşuyor. Bu nedenle ilçemizde çok geniş bir bölge riskli alan ilan edildi" diye konuştu.


    Kentsel dönüşümün ilk ayağı olan imar planının hazırlanmasına yönelik ihale sürecinin tamamlandığını vurgulayan Karataş "Yüklenici firma ile sözleşme imzalanarak yer teslimi yapıldı. Riskli alan ilan edilen bölgenin imar planı yeniden yapılarak kentsel dönüşüm projesi hazırlanacak. Bu alandaki şehir standartlarını taşımayan alt yapısı yetersiz ve afet riski taşıyan yapılar bertaraf edilerek altyapısı ve sosyal donatısı tamamlanmış, sağlıklı, güvenilir kentsel yaşam alanları inşa edilecek" ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı Emrah Akıllı Osmancık Tv


ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer OSMANCIK haberleri

Spor

Yazarlar

Magazin

Gazete Manşetleri

Hürriyet Gazetesi
Sabah Gazetesi
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
© Copyright 2013 Gazi SOFT. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.